Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Česká komise pro UNESCO
Foto: Sekretariát ČK pro UNESCO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Plenární zasedání České komise pro UNESCO dne 3. prosince 2021

 

Dne 3. prosince 2021 se v prostorách Černínského paláce a souběžně skrze online platformu uskutečnilo letošní druhé plenární zasedání České komise pro UNESCOZasedání řídil její předseda, prof. Stanislav Štech.

Členové České komise pro UNESCO (dále jen „Komise“) se věnovali zejména tématu dopadu pandemie Covid-19 na českou společnost, k čemuž vyslechli tematickou prezentaci sociologa Daniela Prokopa o výsledcích sociologického šetření PAQ Research „Život během pandemie“ ((https://zivotbehempandemie.cz/projekt , https://www.paqresearch.cz ).  Výzkumný projekt probíhal od března 2020 a jeho cílem bylo sledovat, jak se vyvíjí sociální chování občanů ČR od začátku pandemie Covid-19, a jak její trvání a související problémy dopadají na jejich život. Podle závěrů šetření má epidemie Covid-19 dalekosáhlé sociální důsledky – zejm. na pracovní, rodinné a osobní životy, a podepisuje se i na zdraví vč. duševního zdraví.

V dalším bodě vedoucí tajemník Komise a zástupkyně stálého delegáta ČR při UNESCO seznámili plénum s průběhem a výsledky 41. Generální konference UNESCO, která se uskutečnila v termínu 9. – 24. listopadu t.r. v Paříži. Následně plénum vyslechlo informace Sekretariátu Komise o konání 27. Valného shromáždění Sítě přidružených škol UNESCO v ČR, které proběhlo v Litovli ve dnech 20.-21.9. t.r., a o přehledu udělených záštit České komise pro UNESCO v roce 2021. Podpořeno bylo touto formou celkem 16 projektů.

Následovaly informace předsedů odborných sekcí Komise k jejich činnosti, a diskuse k plánu zasedání Komise v prvním pololetí roku 2022.

přílohy

Záznam z plenárního zasedání ČK pro UNESCO 3.12.2021 211 kB pdf (Acrobat dokument) 22.12.2021

.