Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

UNESCO-UNAM cena Jaimeho Torrese Bodeta ve společenských vědách, humanitních vědách a umění pro rok 2019

 

UNESCO uveřejnilo výzvu k předložení nominací na UNESCO-UNAM cenu Jaimeho Torrese Bodeta ve společenských vědách, humanitních vědách a umění pro rok 2019.
 

Cena byla založena v roce 2014 na 195. zasedání Výkonné rady UNESCO a je udělována každé dva roky.

Cílem ceny je odměnit úsilí jednotlivce, skupiny osob nebo mezinárodní instituce, které se svou činností významně zasadili o rozvoj a podporu inovativních znalostí a vzdělání ve společnosti prostřednictvím umění, výuky a výzkumu v oboru společenských a humanitních věd.

Cena byla inspirována životem mexického politika, diplomata a spisovatele Jaimeho Torrese Bodeta, jednoho ze zakládajících členů UNESCO a generálního ředitele organizace v letech 1948 až 1952. Jaime Torres Bodet bojoval za mezinárodní sociální spravedlnost, proti negramotnosti, podporoval přístup žen ke vzdělání a kulturní rozvoj považoval za podmínku mezinárodního míru. Vystudoval Mexickou národní autonomní univerzitu (UNAM), která finančně tuto cenu podporuje.

Oceněný/á obdrží částku 50 000 USD.

Nominace lze zasílat nejpozději do 15. července 2019 na e-mailovou adresu TorresBodetPrize@unesco.org

Více informací lze nelézt na webové adrese: http://www.unesco.org/new/en/social-and-human-sciences/events/prizes-and-celebrations/unesco-prizes/jaime-torres-bodet-prize

 

.