Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Audrey Azoulay - generální ředitelka UNESCO

 

Generální konference UNESCO na svém 41. zasedání zvolila dne 9.11.2021 Audrey Azoulay (Francie) na druhé funkční období generální ředitelkou UNESCO. V čele organizace stojí Audrey Azoulay od 15. listopadu 2017 , kdy ve funkci vystřídala Bulharku Irinu Bokovou, která organizaci vedla od roku 2009.
 

Audrey Azoulay získala svůj druhý mandát na generální konferenci UNESCO díky 155 hlasům členských států, jen devět bylo proti a jeden se zdržel hlasování.

Audrey Azoulay byla od února 2016 do května 2017 francouzskou ministryní kultury a komunikace. Pracovala rovněž ve francouzských veřejných sdělovacích prostředcích, Národním centru pro kinematografii nebo jako odborník na oblast kultury a médií u Evropské komise. Audrey Azoulay absolvovala Národní školu veřejné správy (ENA – École National d´Administration) a pařížský Ústav politických studií, získala také titul MBA z Univerzity v Lancasteru. Audrey Azoulay byla na post GŘ UNESCO nominována Výkonnou radou UNESCO, která v tajném hlasování vybírala z celkem devíti kandidátů. 


 

přílohy

audrey azoulay cv 184 kB pdf (Acrobat dokument) 24.4.2018

.