Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

HK Skotsko
Foto: Veronika MacLeod
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika otevřela nový Honorární konzulát ve Skotsku vedený Veronikou MacLeod

 

Dne 13. října 2021 byl v Musselburghu oficiálně otevřen nový Honorární konzulát České republiky ve Skotsku. Novou honorární konzulkou byla jmenována paní Veronika MacLeod. Předchozí honorární konzul, Dr. Paul Millar, odešel do důchodu po více než 20 letech služby české komunitě žijící ve Skotsku a jeho kancelář v Edinburghu byla uzavřena.
 

Veronika MacLeod dlouhodobě pracuje na rozvoji komunity českých krajanů ve Skotsku, zejména spuštěním informačního webu Skotsko.co.uk a otevřením a řízením tří škol pro české a skotské děti v Edinburghu, Glasgow a Dundee za pomoci její spolupracovnice Radky Petersen, která bude také jejím konzulárním zástupcem. Ve Skotsku žije už přes 17 let, od vstupu České republiky do Evropské unie, poprvé do něj ovšem zavítala už během svých univerzitních studií.

Pásku konzulátu společně přestřihli náměstek Ministerstva zahraničních věcí České republiky pan Martin Smolek a poslanec Skotského parlamentu pan Colin Beattie. K slavnostnímu otevření se připojili také generální konzul České republiky v Manchesteru pan Ivo Losman a pan Pavel Duchoň, vedoucí Konzulárního oddělení Velvyslanectví České republiky v Londýně.

Další informace zde.

 

.