Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

krajané zpívají koledy
Foto: Perth
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České koledy v podání českých krajanů v zahraničí

 

Vánoční česká radost na stránkách krajanského vysílání – australský Perth, americké San Francisco, evropské metropole Atény, Řím, Paříž, Londýn, Dublin, Edinburgh, Lucemburk, Brusel, Vídeň, a nakonec i samotný kolektiv pracovníků Radia Prague International - ti všichni se podílejí na letošních on-line krajanských hudebních Vánocích.

Srdečně Vás zveme k jejich adventnímu zhlédnutí na Facebooku Radia Prague International (k zhlédnutí zde).

Rok 2020 se blíží do svého závěru. V krajanské činnosti přinesl jeho nepříjemný „covidový“ průběh řadu vynucených programových rušení i omezení, ale především, ve srovnání s rokem předchozím, přinesl o poznání měně příležitostí k osobnímu setkávání. O to více je nyní zapotřebí české krajanství ve světě posílit jakkoliv alternativně, např. virtuálně.

Těší nás zájem českých škol a spolků, který vyvolala výzva krajanského oddělení, aby české školy v zahraničí natočily krátké video se svým hudebním pozdravem širšímu krajanskému světu, prarodičům v Čechách i české veřejnosti – a zároveň se,  jednou nebo dvěma adventními a vánočními koledami, se také představily. Významně tuto iniciativu podpořily redakce zahraničního vysílání Radia Prague International a hudebně zaměřený aktivní krajanský spolek Melimelo v Lucembursku. Na adresu krajanské redakce Radia Prague International, Českého rozhlasu na Vinohradskou třídu, tak mohly ze světa doputovat autentických pozdravů od škol a sborů z celého světa.

.