Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CZENTRUM ČECHŮ A SLOVÁKŮ ve Frankfurtu nad Mohanem – slavnostní otevření

 

Symbolicky, dne 17. listopadu 2020 bylo otevřeno CZENTRUM ČECHŮ A SLOVÁKŮ ve Frankfurtu nad Mohanem.  CZENTRUM bylo založeno v roce 2017 jako zřizovatel a správce České školy bez hranic Rhein-Main, která vznikla již v roce 2011. Nově bude CZENTRUM nabízet aktivity pro širokou veřejnost. Slavnostní zahájení se vzhledem k aktuální epidemiologické situaci uskutečnilo online.

Organizátoři představili prostory a aktivity CZENTRA. Činnost CZENTRA, a Čechů žijící v zahraničí obecně, ocenil ve své online zdravici rovněž ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Prostory CZENTRA nabízí kromě pravidelných výchovně-vzdělávacích a společenských aktivit jako jsou česká a slovenská předškolní výchova a školní výuka pro děti, také jazykové kurzy pro dospělé (čeština, slovenština, němčina jako cizí jazyk), zájmové kroužky pro předškolní děti a školáky či českou miniškoličku. CZENTRUM rovněž organizuje rodinné volnočasové aktivity a příměstské tábory či kulturní a společenské akce (kurzy a přednášky pro veřejnost a další). Prostory si lze rovněž pronajmout pro pořádání školení či oslavy narozenin.

Zdravice ministra Tomáše Petříčka:  https://fb.watch/1TwZnik2cn/

Přejeme CZENTRU hodně úspěchů a spokojených návštěvníků!

.