Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Gratias Agit

 

Zvláštní zmocněnec se zúčastnil 14. června 2019 v Černínském paláci v Praze slavnostního aktu udělení ceny Gratias agit významným osobnostem, které se zasloužily o šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.

I v letošním roce byla oceněna řada osobností, které nejen v zahraničí, kde v místě jejich působení napomáhají budovat dobré jméno českých krajanů, ale i doma zvyšují povědomí o moderní české krajanské přítomnosti v zahraničí.

Mezi vyznamenanými osobnostmi byla řada těch, kteří se i přes vlastní profesní vytíženost pravidelně věnují krajanům a pro krajany tak zastávají důležitou sjednocovací roli, neboť současně představují významné představitele českého profesního úspěchu Čechů v zahraničí. I za to jim patří velký dík.

Mezi vyznamenanými byli např. lékař Bohdan Pomahač z Bostonu, lékař Miloš Krajný z Kanady, paní Beatrix Jerie ze Švýcarska, Dušan Hladík z Chicaga, Robert Pařízek z Berlína, Karl Peterlik z Vídně, Jan Voříšek z Gruzie a další.

Při rozhovoru se zvláštním zmocněncem se všichni oslovení vyznamenaní hlásili hrdě ke své důležité roli, kterou mají i mezi krajany. 

Gratias Agit

Gratias Agit

Gratias Agit K. Peterlik

Gratias Agit K. Peterlik

 

Gratias Agit

Gratias Agit

.