Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Hovory o světě
Foto: lz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krajanské téma z pohledu zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti součástí knihy „Hovory o světě“ vydané k 70. výročí magazínu Lidé a Země

 

Krajanské téma z pohledu zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti bylo zařazeno mezi dvacítku nejúspěšnějších rozhovorů, které v roce 2022 zaplnily knihu „Hovory o světě“ vydanou k 70. výročí magazínu Lidé a Země. Slavnostní křest knihy se uskutečnil na narozeninovém večeru časopisu dne 23. dubna v pražských Holešovicích.
 

Důkaz o tom, že krajanské téma je obecně zajímavé téma i pro širokou českou veřejnost, přineslo ocenění rozhovoru zvláštního zmocněnce z října 2019 v přehlídce nejzajímavějších článků konané v roce 2022. Článek na krajanské téma svým zařazení  tak uspěl v přímé konkurenci s celou řadou pestrých příběhů našich známých cestovatelů a popularizátorů cestování, jako jsou např. Ladislav Zibura, Daniel Born, herci-cestovatelé jako Martin Písařík, moderátorka Lucie Výborná, známý architekt Adam Gebrian a další. Kniha zachycující pestrý pohled na zahraniční svět kolem nás vyšla v dubnu 2022 v nakladatelství CNC Books při příležitosti oslav 70 let magazínu Lidé a Země.

Slavnostní večer, kterého se zúčastnili jednotliví autoři, byl kromě křtu knihy věnován pásmu vyprávění cestovatelů o jejich zážitcích z cest. Během večera převzal jeden ze spoluautorů knihy ing. Pavel Pavel, známý pro své výzkumy obrovitých soch na Velikonočních ostrovech, vysoké státní vyznamenání, Řád Bernarda O’Higginse z rukou chilského velvyslance v Praze J.E. Patricia Utrerase.

.