Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

banát
Foto: Ivo Dokoupil
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na banátských projektech se během pandemie pracuje "z domova"

 

Jarní Banát sice letos turisty nepřivítá, práce na projektech, které mají napomoci zachování této unikátní české komunity na pomezí Rumunska a Srbska, se však nezastavila.  

Organizátoři Festivalu Banát v těchto dnech spustili nový informační web www.visitbanat.com, který by měl přilákat do tohoto kraje více turistů. A rozhodně neustaly ani přípravy 9. ročníku festivalu, který by se měl tradičně uskutečnit v druhé polovině srpna.

Stejně tak pokračuje alespoň z českého území asistenční projekt pomoci krajanům v Banátu společnosti Člověk v tísni, který pomáha českým krajanům s rozvojem šetrného cestovního ruchu, jenž se v posledních deseti letech stal důležitou součástí příjmů místních domácností. Informace pro turisty směřující ke krajanům najdou zájemci na aktualizovaných stránkách www.banat.cz, kde je i seznam ubytovávajících krajanů a popis vesnic a nabízených služeb.

Novinkou letošního roku je spolupráce s portálem mapy cz. Zájemci naleznou jednotlivé domácnosti, ve kterých se lze ubytovat, zobrazeny přímo na portálu Mapy.cz (například vesnice Rovensko). Fotografie z jednotlivých ubytovacích kapacit najde turista zde. Tento systém slouží pro lepší orientaci turistů. Kdo by přesto s návštěvou krajanů váhal, pro toho funguje informační linka na telefonu a emailu (v češtině) : ubytovani.banat@centrum.cz, tel.: +40 767 920 931.

 

.