Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

účastníci XI. konference
Foto: ČSBH
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na XI. konferenci Českých škol v zahraničí byl vyhlášen Den české diaspory

 

Ve dnech 1. - 2. srpna 2019 proběhla v prostorách MZV ČR XI. Konference českých škol v zahraničí, nad kterou již tradičně převzal záštitu ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Během konference byl pořádajícím spolkem Česká škola bez hranic u příležitosti 30. výročí sametové revoluce vyhlášen Den české diaspory.  

Konferencí českých škol v zahraničí každoročně vrcholí Týden češtiny ve světě, který pořádá Česká škola bez hranic, z.s., ve spolupráci se Senátem PČR, MŠMT ČR, MZV ČR , DZS, Českými centry a dalšími spolupracujícími institucemi.

Letos se jej zúčastnilo na šest desítek většinou dobrovolných pedagogů a dalších nadšenců, kteří se podílejí na výuce dětí krajanů v zahraničí. Součástí programu jsou např. metodická školení, odborné přednášky, kulaté stoly s partnerskými organizací i prezentace výukových materiálů a publikací. (Rozhovor s autorkou jedné mimořádné knihy natočilo i Radio Praha.)

Druhý den konference proběhlo rovněž vyhlášení vítězů Olympiády z českého jazyka, která byla organizována pro žáky Českých škol bez hranic. 

U příležitosti konference byl rovněž slavnostně zahájen projekt Den české diaspory, který se koná k připomenutí 30. výročí sametové revoluce.

.