Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

On-line setkání zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti s krajany ze Severní Kalifornie

 

V neděli 19. června  2022 se uskutečnila v pořadí již  sedmá z přímých debat zvláštního zmocněnce s krajany ze vzdálených destinací na aktuální krajanská témata navržená krajany. Debatu společně uvedli honorární konzul v San Franciscu Richard Pivnička a předsedkyně debatu organizujícího Sokola SF Linda Janourová-Tang. Debaty se zúčastnilo cca 50 krajanů z celého západního pobřeží USA.
 

Hlavní dotazy krajanů se týkaly následujících pěti oblastí: 1) dopad covidu na Čechy v zahraničí a současné vývojové trendy v krajanství, 2) srovnání post-covidové a před-covidové doby v kontextu krajanských aktivit, 3) administrativa týkající se konzulární činnosti, 4) stav schvalování korespondenčního hlasování a přístup k volbám pro Čechy žijící v zahraničí, 5) praktické otázky spojené s řešením dědických záležitostí.

Zvláštní zmocněnec rovněž informoval zástupce krajanských spolků a škol z Kalifornie o realizaci finanční podpory v roce 2022 a upozornil na blížící se termín podávání žádostí na podporu aktivit v roce 2023.  Setkání potvrdilo vzrůstající zájem krajanů o jednotlivá témata. Krajané ocenili možnost přímo položit a diskutovat své dotazy se zástupcem Ministerstva zahraničních věcí.

.