Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Online kongres o vícejazyčné výchově
Foto: Online kongres o vícejazyčné výchově
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Online kongres o vícejazyčné výchově

 

Ve dnech 21.-24.03.2022 se uskuteční mezinárodní ONLINE KONGRES o vícejazyčné výchově. Kongres vzniká v rámci projektu Průvodce vícejazyčnou výchovou, loňského ročníku se zúčastnilo přes 1.000 lidí z celého světa. Průvodce vícejazyčnou výchovou je motivační, podporující a edukativní online projekt s mezinárodní účastí, který propojuje odborníky a rodiny vychovávající své děti vícejazyčně kdekoliv ve světě.

 

Cílem Průvodce je šířit osvětu v laické a odborné veřejnosti. Náplní kongresu jsou rozhovory s rodinami, které své děti vychovávají vícejazyčně s češtinou a slovenštinou a odborníky, kteří s těmito dětmi pracují.
 
Na letošním kongrese se budou podílet česky a slovensky hovořící experti působící v zahraničí i v České a Slovenské republice. Zazní příspěvky z oblastí pedagogiky, interkulturní psychologie, psycholingvistiky či logopedie. Posluchači budou mít možnost vyslechnout si 16 příspěvků plus jeden speciální, jelikož zvláštním hostem kongresu je Ellen Bialystok, která se v celosvětovém měřítku řadí mezi naprosté špičky v oboru vícejazyčné výchovy.
 
ONLINE KONGRES je ZDARMA, registrace nutná na stránce: https://vicejazycnavychova.cz/vitejte/pruvodce/kongres-2022/ 
 
Organizátorem online kongresu je nestátní nezisková organizace CZENTRUM gUG (haftungsbeschränkt) z německého Frankfurtu nad Mohanem, která působí také jako zřizovatel a správce České školy bez hranic Rhein-Main. V rámci projektu Průvodce vzniká také spousta materiálů zdarma, které mohou ve vícejazyčné výchově rodičům i odborníkům pomoci.

 

.