Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czexpats in science - platforma sdružující české vědce v zahraničí v českých médiích

 

V zahraničí působí mnoho českých vědců, kteří se zajímají o dění v České republice. S cílem je propojit a zajistit vzájemné sdílení zkušeností vznikla podpůrná platforma českých vědců působících v zahraničí Czexpats in Science. Tato organizace mapuje české vědce po celém světě, propojuje je mezi sebou a buduje aktivní komunitu. Ministerstvo zahraničních věcí, vědomo si významu a potenciálu této vědecké části české komunity v zahraničí, s organizací Czexpats in Science rovněž spolupracuje.
 

Platforma sdružuje nejenom vědce bádající na univerzitách a ústavech, ale také vědce v soukromých firmách – od startupů až po velké korporáty. Dále se věnuje především podpoře návratu českých vědců zpět do vlasti, vzhledem k tomu, že vědci si ze zahraničí přivážejí zkušenosti, kontakty a mohou být velkým přínosem. Czexpats se rovněž zaměřují na juniorní vědce, kteří teprve zvažují, zda vycestovat do zahraničí.

Čeští vědci, kteří působí v zahraničí dlouhodobě, se zajímají o dění v České republice a mají zájem o spolupráci se svými kolegy v původní vlasti či například o vzdělávání českých studentů. I tyto aktivity se snaží Czexpats in Science podpořit.

Více se o aktivitách Czexpats in Science lze dočíst v článku:

https://forbes.cz/propojuje-ceske-vedce-v-zahranici-kdo-jsou-czexpats-in-science/

nebo na webových stránkách platformy: http://czexpatsinscience.cz/

 

.