Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

účastníci s Fabianou
Foto: HK Neapol
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Poběž s Emilem Zátopkem“ v Neapoli - běžecký workshop nejen pro Čechy

 

22. února se v Neapoli uskutečnila sportovní akce  „Poběž s Emilem Zátopkem“, kterou uspořádala krajanská komunita ve spolupráci s Českými centry.
 

To, že mají velká města ve světě své běžecké dny, maratóny a půlmaratóny, již dnes není žádnou novinkou, ale že se ve spolupráci mezi místní krajanskou komunitou a Českými centry podařilo den před tradičním neapolským půlmaratonem připravit také českou sportovní akci pro rodiny ve jménu slavné české atletické hvězdy Emila Zátopka, je nádherný počin ke zviditelnění celé české komunity v jižní Itálii.

Máme radost, že se podařilo strhnout k českému dvoukilometrovému běhu městem - parkem Mostra d´Oltremare - kromě českých dětí s rodiči také italské účastníky. Mezi první desítkou nejlepších běžců se umístil bývalý žák české školy v Neapoli Marco Giacobbe. Jistě k tomu přispěly i odborné běžecké rady Miloše Škorpila. Účastníky běhu přišla do cíle pozdravit paní Fabiana Forte, zastupující náš honorární konzulát v Neapoli. Paní Fabiana Forte je dcerou  nejdéle sloužícího honorárního konzula ČR na světě pana Angela Ruoppola. Českou vlajku přinesla do cíle skupinka dětí z české školky.

účastníci s čísly

účastníci s čísly

za běhu

za běhu

šampióni

šampióni

 

 

 

.