Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

H.Stein
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pojmenování základní umělecké školy v Nýrsku po významném českém krajanovi Hanuši Steinovi

 

Dne 27. dubna 2019 se uskutečnil slavnostní akt pojmenování Základní umělecké školy v Nýrsku po významném českém krajanovi Hanuši Jiřímu Steinovi, který v budově školy strávil své dětství, než byla jeho rodina nucena opustit v roce 1939 po německé okupaci Československo a následně našla nový domov v Chile.
 

Profesor Hanuš Jiří Stein je uznávaný pěvec a hudební pedagog, a rovněž  nejvýraznější a nejvýznamnější osobností představující českou hudbu v Chile. Neúnavně propaguje českou hudbu nejen v zemi, kde jeho rodina našla druhý domov, ale i v Evropě a Severní Americe.  Za zásluhy na propagaci České republiky a její kultury byl oceněn v roce 2016, kdy mu byla udělena cena Gratias agit, cena za šíření dobrého jména České republiky v zahraniční.

Slavnostního aktu v Nýrsku se za Ministerstvo zahraničních věcí zúčastnil bývalý velvyslanec České republiky v Chile Josef Rychtar. Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Ministerstva zahraničních věcí Jiří Krátký ocenil zásluhy pana Hanuše Steina osobním dopisem.

H.Stein

H.Stein

.