Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka - Mezinárodní konference „Svatá Ludmila – ženy v christianizaci střední Evropy“

 

Ve dnech 26. a 27. května 2021 se uskuteční online mezinárodní konference na téma Svatá Ludmila - Ženy v christianizaci střední Evropy, kterou pořádá spolek Svatá Ludmila 1100 let ve spolupráci s Univerzitou Karlovou.

Konference si klade za cíl prohloubit poznání o postavení a významu žen v raném středověku se zaměřením na období počátku christianizace střední Evropy. Inspirací k této konferenci je významné 1100. výročí smrti sv. Ludmily. Více o programu zde: http://ludmila.ff.cuni.cz/ 

Konference proběhne zdarma a online a můžete se k ní připojit přes Youtube kanál Filozofické fakulty Univerzity Karlovy:
První den:
česky: https://youtu.be/OFX_3UZEMd8
originál: https://youtu.be/bJpR3aQLWOw
Druhý den:
česky: https://youtu.be/FE9NO85aX98
originál: https://youtu.be/LuJbh88Vwiw 

Projekt oslav k 1100. výročí smrti Svaté Ludmily, první české světice,  která ovlivnila slovanskou křesťanskou historii daleko za hranicemi našich zemí, vrcholí řadou akcí v tomto roce. Kult Svaté Ludmily byl důležitým historickým pojítkem křesťanství mezi slovanskými národy. I z tohoto důvodu projekt Svatá Ludmila 1100 zaujal řadu krajanských spolků na východ (především Ukrajina), ale i na západ od našich hranic.

.