Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na on-line debatu „Konzulární problematika pro Čechy žijící v zahraničí“

 

Tentokrát s JUDr. Martinem Smolkem, náměstkem ministra zahraničních věcí pro otázky konzulární a právní. Debata navazuje na 1. on-line  debatu Čechů v zahraničí s ministrem Tomášem Petříčkem v listopadu tohoto roku.
 

V pátek 11. prosince 2020 od 16 hodin středoevropského času se uskuteční již 2. on-line debata zástupců sekce právně konzulární Ministerstva zahraničních věcí, která se tentokrát zaměří na řešení konkrétních konzulárních dotazů a konzulární problematiky Čechů, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí.

Debata navazuje na úspěšnou debatu krajanů s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem, která se konala 18. listopadu 2020 na téma krajanská politika a možnost korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Videozáznam debaty, které se zúčastnilo přes 300 krajanů, je možné zhlédnout  zde.

On-line debata se zaměří na otázky z oblasti sociálně-právní služby českým občanům v zahraničí, které nebyly z časových důvodů zodpovězeny při 1. setkání s ministrem zahraničních věcí ČR Tomášem Petříčkem. Nové otázky, které se budou týkat právních a konzulárních věcí, lze opět napsat přímo do přihlašovacího formuláře. 

Na otázky budou odpovídat zástupci MZV ČR Martin Smolek, náměstek pro řízení sekce právní a konzulární, Pavel Pitel, ředitel konzulárního odboru MZV ČR a Jiří Krátký, zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti.

I v příštím roce jsou plánovány další navazující on-line diskuse, které by se měly zaměřit na další pro krajany důležitá témata jako například vzdělávání. O termínech budeme s předstihem informovat.

Termín konání:

Pátek 11. prosince 2020 v 16:00 - 17:00 hodin středoevropského času (CET) přes video-konferenční platformu Zoom.

K účasti na setkání je opět potřeba vyplnit tento registrační formulář. Následně Vám bude zaslán odkaz pro přihlášení na platformu Zoom. Svůj zájem o účast můžete vyjádřit i přes Facebook.

.