Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

české školy
Foto: čš
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka – Virtuální setkání českých škol ve světě 5.-6. června 2021

 

Virtuální setkání českých škol ve světě 2021 se bude konat 5. - 6. června 2021 od 17:00 do 22:00 hod. středoevropského času (GMT +1) přes video-konferenční platformu Zoom. Virtuální setkání škol navazuje na Virtuální burzu nápadů 2020, ale také na nedávné virtuální debaty krajanů a krajanských spolků s představiteli MZV ČR a Senátu PČR.

V současné době je přihlášeno přes 200 účastníků z mnoha zemí světa, včetně Argentiny, Brazílie, Austrálie, Nového Zélandu, Turecka, Spojených arabských emirátů, Egypta a mnoha zemí Evropy, např. Islandu, Norska, Polska, Chorvatska či Rumunska.

V příloze najdete rámcový program setkání se seznamem prezentací a s detaily ohledně doprovodného programu. V rámci doprovodného programu bude možné zhlédnout mnohá divadelní představení pro děti, prezentace Digitálních lektorů a představení dvou nakladatelství (to vše v týdnu od 1. do 6. 6. 2021), ale také se budete moci v v rámci setkání zúčastnit vystoupení houslisty Michaela Hejče (sobota 5. 6. po ukončení akce) a Jana Čenského (sobota 5. 6. po ukončení akce).

Pokud máte zájem se zúčastnit a ještě jste se nepřihlásili, vyplňte prosím tento registrační formulář. 

Zúčastnit se mohou jak představitelé českých škol, tak i jednotlivci, kteří se za účelem výuky češtiny setkávají neformálně, mají o založení školy zájem, nebo je téma českých škol v zahraničí z jakéhokoli důvodu zajímá.

Kontakty v případě problémů s připojením: zeljazkova.andrea@seznam.cz nebo mccabe.marta@gmail.com.

program (PDF, 240 KB)

.