Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         english                        česky                    

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Prezident Pavel s manželkou Evou v Londýně
Foto: ©Pražský hrad/Prezident ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezident Pavel se v Londýně setkal s českou komunitou

 

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou navštívili u příležitosti korunovace britského krále Karla III. ve dnech 5. - 6. května Londýn, kde strávili čas také mezi krajany.

Prezidentský pár se za krajany a českými studenty vydal do československé restaurace "Bohemia House", v budově českého velvyslanectví se také zúčastnil recepce s účastníky projektu "Děti hrdinů“, tedy potomky československých vojáků z druhé světové války.

Prezident Pavel v Londýně zavítal do své alma mater, Royal College of Defense Studies, kde přednesl přednášku před aulou zaplněnou profesory a současnými i bývalými studenty univerzity. Navštívil také budovu Porchester Gate na Bayswater Road, ve které během druhé světové války sídlila Československá exilová vojenská rozvědka a kde byla také naplánována operace Anthropoid.

Formální část návštěvy tvořila recepce v Buckinghamském paláci, kde měl prezidentský pár možnost pohovořit s králem Karlem III., vévodou z Edinburghu Princem Edwardem a také řadou zahraničních státníků, v sobotu ráno se pak zúčastnil samotné korunovace konané tradičně ve Westminsterksém opatství. Návštěvu Spojeného království zakončil na vojenském hřbitově v Brookwoodu, kde uctili památku československých vojáků z druhé světové války.

galerie

Prezidentský pár se v Londýně setkal s krajany

.