Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Lucemburk
Foto: Češi a Slováci v Luxu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti s vedením krajanské organizace v Lucembursku ATSL Martou Vacca Veselou a Evo Klosovou

 

Dne 31. července se zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký sešel se zástupci vedení lucemburské krajanské organizace ATSL Martou Vacca Veselou a Evou Klosovou. Tématem pracovní schůzky byl plán krajanských aktivit na letošní rok a další zapojení ATSL do globálních krajanských projektů v roce příštím.

Jednání se týkalo hodnocení průběhu ankety věnované výběru Dne Čechů v zahraničí, stupně přípravy korespondenčních voleb, finančního zajištění projektů v příštím roce i současné situace krajanů v Lucembursku. Předsedkyně ATSL (Amitiés Tchèque et Slovaque Luxembourg) projevila aktivní zájem dozvědět se co nejvíce o projektu moderní krajanské sítě Czech.Global. Tématem bylo také hodnocení důsledků krize spojené s COVID-19 na krajanské cítění v Lucembursku. Situace v programové nabídce činnosti ATSL v Lucembursku bude v druhé polovině roku zcela záviset na epidemiologickém režimu země v důsledku COVID-19. 

 

.