Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti s novým předsedou krajanského spolku Izraelské společnosti přátel ČR panem Amnonem Danzigem (6. květen 2022)

 

Nový předseda se přijel do Prahy informovat o možnostech a formách podpory v aktivitách, které by rád ze své nové funkce v kibucu Sarid rozvíjel. Vize pana Danziga je zaměřená na posílení historického propojení mezi kibucem Sarid a Českou republikou, její historií a kulturou a na přenesení tohoto spojení do současné relace. Klíčem je posílit aktivně povědomí o této relaci u mladých lidí.
 

Pan Danzig by rád v aktivitách využil silného pročeského cítění a otisku konkrétní české stopy, které mezi obyvateli v kibucu Sarid existují. Konkrétně například se jedná o podporu české školy a možnost vydání české literatury v hebrejštině, která by představila hluboké historické propojení Izraele a České republiky. Jedná se například o knihu „Záhadné pouto“, která právě na takové historické propojení ukazuje. Zvláštní zmocněnec nového předsedu informoval o konkrétních možnostech podpory a blížících se termínech na podání žádostí o podporu krajanským projektům. Ze schůzky vyplynuly další konzultace a naplánování přímé setkání s členy společnosti.

A. Danzig

A. Danzig

 


 

.