Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

M. Ofnerová
Foto: JK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Škola Komenský ve Vídni v pořadu Epicentrum na aktuální téma testování COVID19 ve školách

 

V netradičním tématu pro krajanskou komunitu jsme se mohli díky reportáži Markéty Wolfové v českých sdělovacích prostředcích seznámit s užitečnou zahraniční zkušeností z Rakouska – testováním dětí v české škole ve Vídni na přítomnost viru COVID 19.
 

Reportérka pořadu Epicentrum si k rozhovoru o zkušenostech české Komenského školy pozvala ředitelku obecné školy paní Marcelu Ofnerovou.  I na tomto konkrétním příkladu můžeme vidět, že se zahraniční zkušenosti našich krajanů vracejí sdílením zpět do vlasti. Jedná se o praktickou demonstraci termínu tzv. sociální remitence/přínosu české krajanské komunity.

Reportáž z vídeňské české školy tak doplnila sérii pořadů věnovaných především rozhovorům českých médií s našimi lékaři a vědci v zahraničí, kteří se věnují výzkumu důvodů a dopadů současné pandemie. Tématu moderních přínosů české krajanské komunity se bude v příštích dvou letech věnovat vědecko-výzkumný projekt TAČR, probíhající v režii výzkumného týmu odborníků složených za zástupců Karlovy univerzity, AV ČR, Czexpatsinscience a inovační agentury NUVIT.

.