Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

účastníci kurzu
Foto: mzv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní předání osvědčení absolventům 29. kurzu českého jazyka pro krajany

 

Dne 15. srpna převzalo osvědčení o absolvování čtyřtýdenního kurzu českého jazyka 66 krajanů z 31 zemí. Slavnostního předání certifikátů v reprezentačních prostorách MZV se zúčastnil zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti MZV Jiří Krátký, zástupci MŠMT, ÚJOP UK a Domu zahraniční spolupráce.

Tradiční krajanský jazykový kurz, který doposud hostila Dobruška, se letos poprvé uskutečnil v Poděbradech. 60 stipendistům z řad českých krajanů žijících v zahraničí, kteří se chtějí naučit či zdokonalit své znalosti českého jazyka, jsou náklady hrazeny z prostředků Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí, na jehož realizaci se podílí MZV společně s MŠMT. Největší počet účastníků kurzu tradičně pochází ze zemí Latinské Ameriky, USA, Srbska a Ukrajiny. Dále se jej tento rok účastnili také krajané z jižní a jihozápadní Evropy (Řecko, Kypr, Španělsko, Francie, Monako) a poprvé i krajan z Černého Hory. O kvalitě kurzu svědčí i fakt, že mnozí jeho absolventi přijíždějí opakovaně, a to i jako samoplátci.

Součástí kurzu je kromě klasické výuky českého jazyka celá řada mimoškolních aktivit se zaměřením na praktické osvojení češtiny a poznávání českých reálií. Na závěr výuky studenti prezentují své nově nabyté vědomosti; tentokrát k tomu dostali příležitost v pondělí 12. srpna  za přítomnosti  zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti MZV Jiřího Krátkého.  

kurz češtiny

kurz češtiny

účastníci kurzu

účastníci kurzu

účastníci kurzu

účastníci kurzu

kurz češtiny

kurz češtiny

 

.