Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

compas
Foto: compas
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast zástupců krajanského oddělení MZV a ZÚ Londýn v pořadu Compas Charity ve Velké Británii

 

Na pozvání předsedy organizace Compas Charity se dne 17. března 2021 zúčastnil zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký společně s vedoucí konzulárního oddělení ZÚ Londýn Vierou Jarešovou on-line vysílání české krajanské organizace ve Velké Británii, které se věnovalo především současné situaci  místních českých krajanů.
 

Hlavním tématem pořadu byly otázky týkající se aktuální situace krajanů v souvislosti s dopady Brexitu,  související s vyřizování dokladů na našich konzulátech v UK ve světle blížícího se konce možnosti registrace českých uchazečů o status usedlíka a aktuální podmínky cestování.

Spolu se zástupci MZV byli přítomni rovněž zástupci veřejně prospěšné společnosti Romodrom, programový ředitel Nikola Taragoš a vedoucí sociální služby pro odborné sociální poradenství pro osoby dotčené Brexitem Jana Holková, kteří v hlavních rysech představili dimenzi projektu a obsah práce společnosti, včetně spolupráce s Ministerstvem práce a sociálních věcí, ve Velké Británii i v ČR prostřednictvím třinácti kontaktních míst ve všech krajích ČR.

Hlavním poselstvím pořadu bylo zvýšit informovanost a praktické povědomí o připravenosti našich personálně posílených konzulátů ve Velké Británii reagovat promptně i na opožděné žádosti o status usedlíka v posledních měsících před vypršením lhůty pro jejich podání. Důležitou součástí pořadu byl i apel na všechny zatím neregistrované české občany ve Velké Británii k co nejrychlejšímu dokončení procesu, a v případě potíží s platnými českými doklady ke kontaktování našich konzulátů.

Dosud se do databáze registrovalo přes čtyřicet tisíc Čechů. Ovšem stále se ještě objevují případy, které potřebují pomoc při zajištění platných dokladů na poslední chvíli.

 

https://www.facebook.com/100027484481823/videos/787199495539526

.