Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast zvláštního zmocněnce na výročním zasedání Meziresortní koordinační komise pro válečné hroby na ministerstvu obrany

 

Dne 27. června 2022 se zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti zúčastnil na MO ČR zasedání Meziresortní koordinační komise pro válečné hroby.

Meziresortní komise je poradním orgánem ministra obrany při rozdělování darů a dotací na obnovu válečných hrobů v Čechách a v zahraničí v rámci Programu „Zachování a obnova historických hodnot“.

Zástupci MO informovali členy komise o posledních organizačních změnách zařazení agendy na MO, ze kterých vyplynulo, že po dvou letech se agenda vrátila z Odboru pro řízení organizací zpět do původní působnosti specializovaného Odboru pro válečné veterány MO.

Na zasedání 27. června se komise ve svém usnesení rozhodla doporučit poskytnutí darů do zahraničí v roce 2023 do Velké Británie, Itálie, Polska, Kanady a Moldavska. V rámci shrnutí plnění programu v roce 2022 byla hodnocena rovněž úroveň spolupráce odboru s jednotlivými českými zastupitelskými úřady v jednotlivých zemích. Zvláštní prostor byl věnován diskusi o významu projektu památníku všem padlým čs. bojovníkům ve Velké Británii.

.