Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

VII. setkání českých škol v Itálii

 

Ve dnech 8. - 10. března 2019 proběhne v Římě VII. setkání českých škol v Itálii. Akce se zúčastní rovněž delegace Stálé komise Senátu pro krajany žijící v zahraničí a zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti MZV ČR.

Ve dnech 8. - 10. března 2019 proběhne v Římě VII. setkání českých škol v Itálii. Akci pořádají Česká škola Řím a Associazione Praga ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Itálii a Papežskou kolejí sv. Jana Nepomuckého v Římě. Tématem konference bude výuka češtiny a českých reálií s ohledem na bilingvismus dětí a žáků a jejich povědomí o české kultuře v rámci vzdělávacích programů Českých škol v Itálii.

Setkání se zúčastní rovněž delegace Stálé komise pro krajany žijící v zahraničí Senátu Parlamentu České republiky, vedená předsedou komise Tomášem Czerninem, a zmocněnec pro krajanské záležitosti Ministerstva zahraničních věcí České republiky Jiří Krátký. Při této příležitosti se uskuteční také neformální setkání senátorů a zmocněnce pro krajanské záležitosti s českými krajany v Itálii. 

.