Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

výuka
Foto: jpk
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výběr nových učitelů češtiny ke krajanským komunitám do Buenos Aires, Chaca (Argentina) a Itapúi (Paraguay), Bataypory a Porto Alegre (Brazílie)

 

Přes koronavirovou krizi ve světě pokračuje podpora českého státu krajanským komunitám v Latinské Americe. O vyslání nových učitelů ke krajanům do tří významných krajanských zemí na jihoamerickém kontinentu rozhodovala v Praze výběrová komise složená ze zástupců MŠMT, MZV, DZS a Karlovy univerzity.

Udržování českého jazyka mezi krajany je významnou linií krajanské politiky našeho státu, bez které je těžké představit si dlouhodobé udržení českých tradic v zahraničí. V zemích jako jsou Argentina, Uruguay, Paraguay a Brazílie je tento zájem paradoxně ještě silnější než v jiných místech. Ukazuje to i obrovský každoroční zájem mladých krajanů z Argentiny o účast na letních jazykových kurzech pro krajany v Poděbradech, které v letošním roce nemohly proběhnout z důvodů cestovních omezení. O to více je důležité podpořit výuku českého jazyka v místech, kde krajané žijí. Česká republika proto vysílá k největším komunitám pravidelně již mnoho let českého učitele.   

.