Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí zástupců krajanské komunity v Rumunsku

 

Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký přijal dne 1. listopadu 2022 na MZV ČR zástupce krajanské komunity v Rumunsku.

Krajany z Rumunska přijal na jejich přání zvláštní zmocněnec Krátký spolu s kolegyněmi samostatného krajanského oddělení Zuzanou Sedláčkovou (teritorium JV Evropy) a Valérií Füleovou (projekty na podporu krajanské komunity). Schůzky se ze strany hostů zúčastnili Tiberiu Iosif Pospisil, vedoucí českého folklórního souboru v Eibenthalu; Tomáš Pospisil, krajan a člen téhož souboru; Štěpán Slaný, zakladatel a jednatel za spolek Český Banát, z.s., který realizuje v Rumunsku projekt finančně podporovaný MZV ČR v rámci tříletého Programu na podporu krajanských komunit v rumunském Banátu. Hosté informovali o aktuální situaci v komunitě a o dosavadním průběhu projektu Český Banát, resp. o plánech v této oblasti v roce 2023.

Zvláštní zmocněnec se zajímal o výsledky rozvíjených činností podporovaných MZV v místním kontextu spolupráce krajanů s rumunskými úřady. Doptával se také na pokrok posilování spolupráce mezi krajany v rumunském a srbském Banátu. Pozn.: Podpora krajanů v Banátu, resp. udržitelnosti české komunity v této historické oblasti vychází z analytické studie vypracované v roce 2020.

 

Přijetí zástupců krajanské komunity v Rumunsku

Přijetí zástupců krajanské komunity v Rumunsku

.