Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

XIII. MEZINÁRODNÍ KONFERENCE ČESKÝCH ŠKOL V ZAHRANIČÍ

 

Česká škola bez hranic z.s. pořádá
26. – 30. července 2021
XIII. mezinárodní konferenci českých škol v zahraničí.
 
Nad konferencí převzal záštitu ministr zahraničních věcí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
 

Program nabídne od 26. do 29. července odborné webináře pro vyučující.

Společenský večer se bude konat v Centru současného umění DOX 29. července a vyvrcholí koncertem Pocta Tomáši Grulichovi.

Prezenční konferenční den, v pátek 30. 7. od 9 do 15 hodin v Černínském paláci v Praze, je příležitostí k výměně zkušeností, diskuzi s partnerskými ministerstvy a dalšími odbornými institucemi. Budou rovněž vyhlášeny výsledky 3. ročníku Olympiády v českém jazyce žáků českých škol v zahraničí, které potvrdily velmi dobrou úroveň všech zúčastněných, a to navzdory tomu, že žijí dlouhodobě mimo Českou republiku. Upozorní také na připravovanou překladatelskou soutěž pro děti a mládež od 6 do 17 let ČESKY rozumím, mluvím, čtu, píšu a překládám!

Spolek Česká škola bez hranic se již od roku 2009 aktivně podílí na šíření českého jazyka a kultury v zahraničí, pomáhá po celém světě zakládat české školy pro děti s českými kořeny. Ty umožňují pravidelné setkávání českých dětí dlouhodobě žijících mimo území České republiky a zároveň usnadňují  rodičům nelehkou snahu o vícejazyčnou výchovu jejich potomků. Spolek je akreditovanou vzdělávací institucí, podílí se na systematickém vzdělávání vyučujících v zahraničních školách. Mapuje situaci Čechů žijících v zahraničí a reflektuje ji ve společenské debatě. Spolek rovněž dlouhodobě usiluje o vstřícnější legislativní podmínky v ČR v souladu s potřebami nejen těchto škol, ale zahraničních Čechů obecně. Spolupracuje s řadou odborných institucí.

Dlouhodobým cílem této neziskové organizace je zvyšování úrovně znalosti českého jazyka ve světě a zvyšování počtu rodilých mluvčích, kteří budou mít k České republice vztah a budou ji považovat za druhý domov.

Tradiční setkání se každý rok snaží upozornit na skutečnost, že výchova česky mluvící mladé generace vyrůstající v zahraničí je významnou investicí do budoucnosti.

Konferenci podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí.

Pro více informací či sjednání rozhovoru: Daniela Retková – 608 981 114, dretkova@gmail.com  

Česká škola bez hranic z.s., Na Břevnovské pláni 1267/9, 169 00 Praha 6 / e-mail: csbh@csbh.cz / web: www.csbh.cz

Bližší informace o programu konference  zde.

 

.