Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení Metodického kurzu českého jazyka jako cizího jazyka pro vyučující z krajanských komunit

 

Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký se dne 26. srpna 2019 zúčastnil v pražském Karolinu slavnostního zahájení tradičního Metodického kurzu českého jazyka jako cizího jazyka pro vyučující z krajanských komunit.

Ve svém zdravici vyzdvihl klíčovou hodnotu českého jazyka pro zachování krajanské komunity v zahraničí i pro další generace. V souvislosti s metodickým kurzem pak především zdůraznil význam systémové práce na odborném růstu krajanských učitelů. Současně ocenil úsilí všech odborných pracovníků, kteří se v rámci čtyř klíčových institucí (ÚJOP při Karlově Univerzitě, MZV ČR, MŠMT ČR a DZS) na tomto programu již mnoho let podílejí.

Dvacítka letošních frekventantů zakončí dvoutýdenní studium 6. září. Mezi účastníky letošního ročníku jsou nejen zástupci z evropských zemí, ale také např. z Austrálie, Peru a dalších geograficky vzdálených zemí. Mladá česká krajanská komunita se v posledních dekádách aktivně rozrostla a současný rychle rostoucí počet českých škol je toho přímým důkazem. Pravidelné letní kurzy metodiky výuky českého jazyka jsou jednou z několika forem konkrétní podpory ze strany českého státu krajanům v zahraničí.

.