Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Změna názvu rozhlasového vysílání do zahraničí z Radia Praha na „Radio Prague International“

 

Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký se dne 31. srpna 2019 v budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě zúčastnil slavnostního aktu při příležitosti změny názvu  zahraničního vysílání Radia Praha nově na Radio Prague International. Slavnostní akt se konal v den připomenutí výročí  prvního dne vysílání Českého rozhlasu do zahraničí, které bylo zahájeno  31. srpna 1933. 
 

Nové jméno Radio Prague International, a rovněž nová znělka mají za cíl snazší mezinárodní identifikaci a intuitivní propojení obsahu vysílání u moderního posluchače.

Slavnostnímu aktu byli přítomni generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, programový ředitel Ondřej Nováček, šéfredaktorka zahraničního vysílání Klára Stejskalová, zástupci MZV ČR- ředitelka odboru veřejné diplomacie Eva Dvořáková a zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký, zástupkyně Českých center Monika Koblerová a samozřejmě všichni pracovníci pěti jazykových redakcí radia.

Ve svém projevu k pracovníkům zahraničního vysílání zvláštní zmocněnec vyzdvihl nejen nenahraditelnou roli Radia Prague International jako efektivního a profesionálního nástroje k udržování kontaktu mezi krajany a přáteli České republiky s vlastí, ale hovořil také o roli, kterou Radio Prague International sehrává na poli boje za korektní informování v dnešní době plné desinformací. Přítomným pracovníkům poděkoval za jejich profesionalitu, kterou po léta vkládají do své každodenní práce.

.