Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnosti studia v ČR

 

Informace o kurzu českého jazyka pro krajany, semestrálních studijních pobytech na veřejných vysokých školách v ČR a o kurzu metodiky výuky českého jazyka.

 

 • Kurz českého jazyka pro krajany

  Čtyřtýdenní kurz českého jazyka je určen pro české krajany starší 18 let, žijící v zahraničí, kteří se chtějí naučit jazyk svých předků nebo se v něm zdokonalit. Mají možnost seznámit se s českou kulturou a poznat část České republiky. Výuka probíhá pod vedením zkušených pedagogů ve skupinách podle pokročilosti jazykových znalostí. Pro účastníky kurzu je připraven bohatý mimoškolní program (besedy, exkurze, přednášky, celodenní výlety o víkendech...).
  Podrobné informace včetně přihlášky jsou k nalezení na webu Domu zahraniční spolupráce.
   
 • Semestrální studijní pobyty na veřejných vysokých školách v ČR

  Studijní pobyty na veřejných vysokých školách v ČR jsou určeny pro české krajany žijící v zahraničí. Jsou zaměřeny na udržení a rozšíření znalostí českého jazyka a kulturního povědomí. Krajané mohou studovat obory jako český jazyk a literatura, učitelství českého jazyka a literatury, historie, etnologie, dějiny umění, teologie. Jedná se o jednosemestrální či dvousemestrální studium v českém jazyce, uskutečňované obvykle na filozofické fakultě některé z univerzit v ČR.

  Podrobné informace včetně přihlášky jsou k nalezení na webu Domu zahraniční spolupráce.
   

 • Kurz metodiky výuky českého jazyka

  Kurz metodiky výuky českého jazyka
  pro vyučující z řad krajanů. Účastníci absolvují dvoutýdenní intenzivní výuku metodiky českého jazyka s cílem zdokonalit a stabilizovat formy vyučování češtiny zejména u krajanských komunit, kam není vyslán učitel. Součástí kurzu jsou návštěvy odborných pracovišť, náslechy a výlety.
  Podrobné informace včetně přihlášky jsou k nalezení na webu Domu zahraniční spolupráce.
.