Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Implementační setkání lidské dimenze OBSE 2014

 

Ministerstvo zahraničních věcí informuje nevládní organizace a média, že 22. září 2014 – 3. října 2014 se ve Varšavě uskuteční tradiční Implementační setkání lidské dimenze Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě/OBSE (Human Dimension Implementation Meeting - HDIM), jehož cílem je pravidelná revize naplňování lidskoprávních závazků přijatých státy OBSE v rámci této organizace.

Jednání probíhá za účasti delegací států, občanské společnosti a médií. Představuje prostor pro kritický dialog o kvalitě konkrétních existujících i chystaných opatření pro zlepšování stavu lidských práv mezi všemi účastníky.

Informace o HDIM (včetně registračního formuláře v případě zájmu o účast) jsou k dispozici na webové stránce: http://www.osce.org/odihr/hdim_2014. Termín pro registraci účastníků je 3. září 2014, registrace probíhá na webových stránkách http://meetings.odihr.pl.

Česká republika se jednání OBSE v rámci lidské dimenze pravidelně aktivně účastní. MZV uvítá informace také o Vaší účasti (Ministerstvo zahraničních věcí, Odbor lidských práv a transformační politiky, kontaktní osoba: Ivana Kuranianová, email: ivana_kuranianova@mzv.cz, tel. 224 182 197).

.