Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora občanské společnosti v Barmě na cestě k parlamentním volbám, 2014-2015

 

Člověk v tísni, o.p.s.

V průběhu dvou let se realizační tým věnoval zvýšení kapacit 41 místních občanských skupin v oblasti občanské žurnalistiky a občanského vzdělávání. Do projektu byly vybrány občanské skupiny, které se dlouhodobě věnují obhajobě lidských práv, advokačním kampaním, watchdogovým aktivitám a snaží se podporovat šíření informací do komunit z odlehlých regionů.

Základními komponenty realizovaného projektu byla školení, networkingová setkání a distribuce mini-grantů. Tento přístup se ukázal být vysoce efektivní při navazování spolupráce s novými skupinami a médii i při prohlubování dlouhodobé spolupráce se stávajícími partnery. Velmi pozitivně byla skupinami i novináři hodnocena především networkinová setkání.

Výsledkem dvouleté intenzivní spolupráce bylo 106 proškolených zástupců občanské společnosti a 41 zapojených organizací, z nichž 51 % (21 podpořených organizací z 41) obdrželo finanční prostředky na implementaci aktivit v oblasti občanského vzdělávání a v občanské žurnalistice. Do projektu se zapojilo 27 médií, která společně s občanskými skupinami spolupracovala na implementaci projektových aktivit a mediálních školení. Znalosti získané během školení se projevily i v dalších aktivitách občanských skupin - například ve svých advokačních kampaních skupiny těžily ze znalostí mediálního prostředí a s větším úspěchem se jim dařilo publikovat články o případech porušování lidských práv a environmentálních otázkách.

Výše podpory MZV: 3 800 000 Kč

.