Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Posílení role ženských a etnických občanských organizací v demokratizaci Barmy, 2015

 

Centrum pro studium demokracie a kultury, o.p.s

Zastřešujícím dlouhodobým zájmem CDK a Educational Initiatives je posilovat kapacitu, síťování a strategickou spolupráci barmských občanských organizací a umožnit jim efektivněji se podílet na demokratické transformaci Barmy. Důležitým cílem projektu bylo v klíčovém volebním roce posilovat vzájemné porozumění, důvěru a strategickou spolupráci mezi aktivisty z barmské národnostní většiny z jiných etnických menšin a mezi aktivisty z etnických menšin navzájem. Realizovány byly hlavní tři projekty: Women Leadership Program, Transition to Democracy Program a EI Translation and Information Program.

V rámci Women Leadership Program CDK zorganizovalo dva workshopy, z nichž vzešly policy papers na téma "Prevence a eliminace násilí na ženách" a "Posílení politické participace žen v Barmě". Bylo také zorganizováno šetnáct regionálních seminářů, mediální trénink pro aktivistky z ženských organizací a pokročilý kurz Women Leadership.

V rámci Transition to Democracy Program byla uspořádána čtyři větší strategická setkání zástupců barmských občanských organizací a patnáct kratších seminářů a tréninků. CDK také podniklo dvě přednáškové cesty skrz regionální centra v jižní, střední a severní Barmě a poskytlo celoroční poradenství týkající se strategického vývoje dvanácti neziskovým organizacím.

V rámci vzdělávání širší barmské veřejnosti CDK přeložilo osm politologických esejů od předních světových expertů, publikovalo druhý svazek knihy Paths to Democracy (Cesty k demokracii) a napsalo analýzy týkající se politického vývoje v Barmě.

Výše dotace MZV: 1 779 300 Kč

.