Ministerstvo zahraničních věcí ČR

      česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora rozvoje irácké občanské společnosti, 2010

 

Člověk v tísni, o.p.s, 2010

Výše finanční podpory MZV: 3 300 000 CZK

Rok 2010 byl prvním rokem realizace dvouletého záměru, jehož ústředním tématem je podpora rozvoje a vzájemné spolupráce nevládních organizací, úředníků, volených zastupitelů, představitelů soukromého sektoru a občanů. Aktivity byly realizovány v provinciích Basra, Missan a Thi-Qar.

Člověk v tísni pokračoval ve zvyšování kvalifikace představitelů místních neziskových organzací. V červnu 2010 se uskutečnilo školení devíti zástupců sdružení nevládních organizací v managementu komunitních projektů. Záměr podpořit spolupráci nevládních organizací, místní samosprávy a soukromého sektoru na veřejných projektech byl realizován prostřednictvím mikrograntů. Realizátor podpořil projekty tří koalic sdružených kolem místních nevládních organizací – projekt zaměřený napodporu zrakově postižených osob a společenskou osvětu o životě handicapovaných osob, podporu práv žen a dětí a aktivní zapojení mládeže do dobrovolnické činnosti.

V rámci úsilí o posílení občanské participace a povědomí o lidských právech rozdalo osm místních nevládních organizací 10 000 informačních brožur ve třech provinciích jižního Iráku. Součástí distribuce byly doprovodné semináře, publikace a veřejné debaty s cílem vzbudit diskusi na daná témata.

.