Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ADRA

 

ADRA je mezinárodní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi. Byla založena ve Spojených státech amerických před více jak padesáti lety a dnes má zastoupení již ve 125 zemích světa.

V České republice začala ADRA působit v roce 1992, a to nejprve jako nadace, jejímž úkolem bylo přerozdělovat finanční pomoc. Pracovníci ADRA postupem času rozšířili své pole působnosti a začali sami realizovat různé pomocné programy. S nárůstem pracovní agendy a v reakci na legislativní změny bylo v roce 1994 založeno občanské sdružení ADRA. Jeho úkolem je poskytovat humanitární, sociální a rozvojovou pomoc nejen doma, ale i v zahraničí. ADRA dnes patří mezi tři největší humanitární organizace v České republice.

Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR realizuje ADRA v rámci Programu transformační spolupráce rozvojové projekty v Srbsku, Moldavsku a Barmě.

V Srbsku ADRA vede projekty zaměřující se na ochranu proti domácímu násilí. Soustředí se přitom zejména na právní aspekty této problematiky a na přijetí a implementaci příslušných legislativních změn.

V Moldavsku se ADRA zaměřuje na rozšiřování povědomí obyvatel o právních a sociálních otázkách.

V Barmě se ADRA soustředí na posilování kapacit komunit a občanské společnosti prostřednictvím vyškolení a vzdělávání mladých potenciálních vůdců a mobilizace komunit při společné realizaci rozvojových potřeb.

Odkaz na internetové stránky: http://www.adra.cz/adra/cz/

.