Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Agora Central Europe

 

Společnost Agora CE byla založena kolegy z Nizozemí v roce 1998. Její hlavní náplní je podpora demokratických procesů s cílem zlepšit komunikaci a spolupráci mezi občany a radnicemi, vzbudit zájem občanů o věci veřejné, podpořit rozvoj demokracie v ČR a přispět ke zvýšení politické kultury v ČR.

Agora CE se intenzivně snaží předávat  zkušenosti a znalosti participačních procesů do zahraničí. Od roku 2004 působila například v Polsku, Lotyšsku, Litvě, Chorvatsku, Jordánsku, Arménii či Tádžikistánu.

Experti Agory CE se účastní projektů, které vedou partnerské organizace. Podílejí se buď na organizaci a vedení seminářů, nebo přímo konzultují jednotlivé participační projekty.

S podporou Ministerstva zahraničí ČR realizuje Agora CE v rámci Programu transformační spolupráce své vlastní zahraniční projekty. V roce 2007 vedla velký mezinárodní projekt Budování partnerství na místní úrovni v Srbsku. Následně zahájila společné projekty pro Srbsko a Bosnu a Hercegovinu. Od roku 2008 rozšířila svůj záběr na Gruzii, kde realizuje či realizovala několik úspěšných projektů. Nově také vede projekty v Moldavsku.

Odkaz na internetové stránky: http://www.agora-ce.cz/

.