Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Arcidiecézní charita Praha

 

Arcidiecézní charita Praha pomáhá na principech křesťanské lásky lidem v nouzi bez ohledu na jejich náboženské přesvědčení nebo politickou či rasovou příslušnost. Poskytuje pomoc těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci nebo na okraji společnosti. Významnou činností Charity Praha je také humanitární pomoc a zahraniční rozvojová spolupráce.

Arcidiecézní charita Praha je součástí celosvětové sítě Caritas Internationalis zastřešující 162 národních charit, které působí ve více než 200 zemích světa.

Arcidiecézní charita Praha se soustředí především na pomoc v oblasti vzdělání, zdravotní péče a prevence, místní rozvoj a boj proti dětské práci. V oblasti humanitární pomoci koordinuje své aktivity s Charitní sítí ve světě - buď prostřednictvím našich partnerských organizací v cílové zemi, nebo v rámci zastřešující Charity Česká republika.

S podporou Ministerstva zahraničí ČR realizuje Arcidiecézní charita Praha v rámci Programu transformační spolupráce projekt zaměřený na poskytnutí vysokoškolského vzdělání běloruským studentům v České republice.

Odkaz na internetové stránky: http://praha.charita.cz/

.