Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO)

 

Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) je nevládní organizace, think-tank, působící v oblasti mezinárodních vztahů od roku 1997. Jejím posláním je přispívat k hlubšímu porozumění mezinárodnímu dění. Poskytuje prostor pro vyjadřování a realizaci idejí, myšlenek a projektů sloužících k rozvoji vzdělanosti, porozumění a tolerance mezi lidmi.

Svou činnost soustředí Asociace pro mezinárodní otázky do třech základních pilířů: vzdělání, mezinárodní projekty a výzkum.

Od roku 2005 pořádá AMO mezinárodní vzdělávací projekty na podporu otevřené společnosti. Asociace tak vyšla vstříc potřebě východoevropských partnerů seznámit se s mezinárodními zkušenostmi a moderními trendy v neziskovém a vzdělávacím sektoru. Velkému zájmu se těší zejména české zkušenosti s procesem transformace společnosti.

Asociace podporuje rozvoj občanské společnosti a chce svými aktivitami přispět také k posilování dobrých vztahů mezi Českou republikou a dalšími zeměmi, zejména v regionu středovýchodní Evropy.

S podporou Ministerstva zahraničí ČR realizuje AMO v rámci Programu transformační spolupráce projekty v Bělorusku a na Ukrajině.

V Bělorusku realizuje AMO projekt Evropská alternativa pro běloruské školy, jenž je určen zejména běloruským učitelům středních škol, kteří přednáší humanitní vědy, a středoškolským studentům. Cílem projektu je podpora aktivit Evropských školních klubů a nezávislých běloruských pedagogů.

Na Ukrajině se AMO snaží zprostředkovat mladé generaci informace o hodnotách a fungování občanské společnosti způsobem, který ji přiměje aktivně přemýšlet a nikoli pouze pasivně přijímat informace, a dále se snaží povzbudit zájem občanů o další směřování Ukrajiny.

Odkaz na internetové stránky: http://www.amo.cz/

.