Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Člověk v tísni

 

Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni vznikla jako humanitární organizace s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě.

Společnost Člověk v tísni realizuje humanitární pomoc, dlouhodobé rozvojové projekty a podporuje snahy o demokratizaci a dodržování lidských práv. Za dobu své existence dopravila stovky zásilek s přímou humanitární pomocí a realizovala rozvojové projekty v různých zemích Evropy, Asie i Afriky, konkrétními projekty podpořila disidenty, nezávislé novináře, obhájce lidských práv či představitele demokratické opozice ve více než 37 zemích světa.

Sekce Člověka v tísni zaměřená na podporu lidských práv a demokracie realizuje především projekty na podporu občanské společnosti v nedemokratických režimech. Vychází přitom z předpokladu, že občanská společnost je základním kamenem každé funkční demokracie, a je proto nedemokratickými režimy vnímána jako zásadní hrozba. Podpora právě takových opozičních aktivistů a disidentů je nedílnou součástí práce Člověka v tísni.

Ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR realizuje Člověk v tísni programy na podporu rozvoje občanské společnosti v zemích jako jsou Kuba, Barma, Bělorusko, Moldavsko/Podněstří, Ukrajina a Čína.

Člověk v tísni také uděluje každoročně jednotlivcům, kteří významně přispěli k obhajobě lidských práv a prosazování demokracie, cenu Homo Homini a je pořadatelem mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Odkaz na internetové stránky: http://www.clovekvtisni.cz/

.