Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika pomáhá Tunisku

 

Tunisko čelí zhoršení pandemie COVID-19, které přesahuje kapacity místního zdravotnictví a komplikuje též turistickou sezónu. Česká republika proto poskytla Tunisku materiální pomoc a zařadila je mezi prioritní cílové země pro darování vakcín.

Na žádost vlády Tuniské republiky schválila vláda České republiky usnesením ze dne 19. července 2021 č. 661 poskytnutí materiální pomoci v reakci na pandemii COVID-19.

Pomoc čítající 256 000 kusů roušek a 50 490 kusů respirátorů třídy FFP2 v celkové hodnotě 5,7 mil. Kč byla uvolněna ze zásob Správy státních hmotných rezerv.

Pozemní a lodní přeprava do Tuniska byla zajištěna společně s dodávkou zdravotnického vybavení od firmy MZ Liberec v rámci projektu vázaného peněžního daru pro jednotku intenzivní péče nemocnice Ras Jebel.

Předání materiální pomoci ministerstvu zdravotnictví Tuniské republiky proběhne ze strany Velvyslanectví ČR v Tunisu 3. srpna 2021.

Vláda České republiky zároveň dne 26. července v rámci posuzování možností darování očkovacích látek zařadila Tunisko mezi prioritní cílové země pro darování vakcín proti COVID-19 prostřednictvím mechanismu COVAX pod hlavičkou Týmu Evropa.

 

 

.