Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká rozvojová agentura podepsala memoranda o rozvojových projektech s Ministerstvem životního prostředí a ochrany přírodních zdrojů Gruzie

 

Ředitel České rozvojové agentury, Michal Kaplan, gruzínský ministr životního prostředí,  Gigla Agulashvili, a další partneři podepsali dne 23. července 2015 dvě memoranda o porozumění k projektům zahraniční rozvojové spolupráce ČR v Gruzii

Projekt „Hodnocení náchylnosti k sesouvání v hornatých částech Gruzie na příkladu ohrožených sídel, mezinárodní silnice a energovodů v municipalitě Dusheti“ má za cíl zjistit a vyhodnotit rizika sesuvů půdy. Díky projektu, do něhož budou zapojeni experti z České geologické služby, se omezí dopady přírodních katastrof, např.povodně, které v červnu 2015 postihly hlavní město Tbilisi.

Cílem projektu „Zvýšení meteorologické bezpečnosti koridoru TRACECA“ je zvýšit informovanost řidičů využívajících mezinárodní tranzitní koridor Evropa-Kavkaz-Asie (TRACECA, Transport Corridor Europe-Caucasus-Asia) ohledně aktuální situace výskytu nebezpečných meteorologických jevů.

Gruzie je jednou z prioritních zemí zahraniční rozvojové spolupráce České republiky.  Česká rozvojová agentura v zemi realizuje projekty za přibližně 35 miliónů korun ročně. 

ministr MŽP GE a ředitel ČRA

ministr MŽP GE a ředitel ČRA

.