Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Malé lokální projekty České republiky v rozvojových zemích v roce 2016

 

Malé lokální projekty (dále jen „MLP“) jsou nástrojem dvoustranné rozvojové spolupráce ČR v gesci MZV ČR. Prováděny jsou místními realizátory přímo v rozvojové zemi ve spolupráci se zastupitelským úřadem ČR. Tak přispívají finanční prostředky ČR k naplňování rozvojových potřeb a vytváření pozitivní změny rovnou v místě.

Finanční prostředky byly v roce 2016 vynaloženy v nejméně rozvinutých zemích světa (LDCs) a středně příjmových zemích (MICs). V souladu s Koncepcí zahraniční rozvojové spolupráce (dále jen “ZRS ČR”) byly směřovány do sektorů  vzdělávání, ostatní sociální infrastruktura a služby a zdravotnictví. Ohled byl brán rovněž na zahraničněpolitické souvislosti a reálné potřeby země. V několika případech byly pro potřeby MLP zakoupeny české výrobky nebo bylo využito české know-how.

Celkem bylo realizováno 83 malých lokálních projektů ve 44 zemích světa v celkové hodnotě 26,6 mil. Kč. Přibližně polovina prostředků byla čerpána na MLP v prioritních zemích ZRS ČR, druhá polovina byla vynaložena na MLP realizované v ostatních rozvojových zemích.

Z geografického hlediska bylo nejvíce projektů realizováno v regionech Asie a Oceánie (celkem 23 projektů v 11 zemích v celkové hodnotě 7,8 mil. Kč) a západního Balkánu (celkem 17 projektů v 5 zemích v celkové hodnotě 4,5 mil. Kč). Následovaly regiony východní Evropy (celkem 9 projektů v 5 zemích v hodnotě 2,8 mil. Kč) a subsaharské Afriky (celkem 16 projektů v 10 zemích v celkové hodnotě 5,7 mil. Kč). Nejméně projektů proběhlo v teritoriu střední a jižní Ameriky (5 projektů v 5 zemích v hodnotě 1,1 mil. Kč) a v zemích Blízkého východu a severní Afriky (13 projektů v 8 zemích za téměř 4,7 mil. Kč).

 

MLP 2

MLP 2

přílohy

Příloha 2 188 kB pdf (Acrobat dokument) 27.4.2017

Příloha 1 188 kB pdf (Acrobat dokument) 4.5.2017

.