Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Zambie je jednou z prioritních zemí české rozvojové spolupráce
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České inovace na pomoc Zambii v boji s klimatickými změnami

 

Zambie je další zemí afrického kontinentu, kde česká řešení pomáhají při řešení cílů udržitelného rozvoje. Země se potýká s dopady klimatických změn, které se odrážejí nejen v oblasti životního prostředí, ale také v životech místních obyvatel. Projekt Fakulty tropického zemědělství (ČZU) přispívá ke zlepšení stavu v obou oblastech.

„Agribusiness pro život – živobytí, inovace, výživa & empowerment“, tak se jmenuje čtyřletý projekt, financovaný Českou rozvojovou agenturou, který má za cíl zlepšit hospodaření středních zemědělců ve vybraných okresech Západní a Centrální provincie země.  

Realizované aktivity se zaměřují na předávání znalostí v oblastech pěstebních praktik, vhodných technologií zpracování, ekonomiky farem a marketingu a jejich cílem je zlepšit výkonnost zemědělské produkce při šetrném zacházení s přírodními zdroji.

Více o projektu se můžete dočíst na stránkách České rozvojové agentury ZDE

A rovněž na stránkách realizátora ZDE


Vedle rozvojových projektů pomáhá ČR místnímu obyvatelstvu postiženému suchem také humanitární pomoci poskytovanou MZV ČR. V období akutního sucha byl takto v součinnosti s Člověkem v tísni podpořen místní Červený kříž, který zajistil nouzové potravinové zásoby i včasné osetí v zemědělských oblastech Západní provincie. Na okamžitou pomoc navázaly též aktivity zaměřené na prevenci a odolnost, rovněž financované z humanitárního rozpočtu MZV.


.