Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

ilustrační foto: Zdravotnictví v Gruzii
Foto: Charita ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID Lab Charity ČR s podporou České rozvojové agentury pomáhá v Gruzii se zvládáním pandemie Covid-19

 

Charita ČR  byla díky svému dlouholetému působení v oblasti zdravotnictví v Gruzii schopna rychle reagovat na zhoršující se situaci v důsledku pandemie.

Díky svému dlouholetému působení v oblasti zdravotnictví v Gruzii byla Charita ČR schopna rychle reagovat na zhoršující se situaci a slabá místa systému. Ve spolupráci s místním  Národním centrem pro kontrolu nemocí a veřejného zdraví (NCDC) se jí podařilo sledovat šíření nákazy a připravit adekvátní a účinná opaření. Již ze začátku minulého roku připravila informační kampaň pro obyvatele, a to rovněž v minoritních místních jazycích.

Dále se Charita ČR zaměřila na vytvoření národního preventivního systému, COVID Lab, který se stal jedním z hlavních nástrojů pro zvládnutí pandemie. Systém COVID Lab umožňuje soustřeďovat informace o testech a výsledcích a představuje tak zdroj podkladů pro gruzínské epidemiology k rozhodování o opatřeních.

Projekt se natolik osvědčil, že gruzínská vláda, v současné době připravující systém očkování, oslovila Charitu ČR s prosbou o součinnost pro NCDC při vytváření vhodného integrovaného informačního nástroje.

Více o projektu se dočtete v článku na stránkách ČRA v odkazu níže:

S podporou ČRA byl v Gruzii zaveden systém COVID Lab, který pomáhá zvládnout pandemii Covid-19 (czechaid.cz)

Odezva na COVID-19 v Gruzii byla financována rovněž z humanitárního rozpočtu MZV, a to v součinnosti s organizací CARE ČR a CARE Gruzie, které se zaměřily na podporu zdravotnických pracovníků a zařízení v oblastech  Adžárie a Gurie na jihozápadě země.

.