Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení prvního projektu delegované spolupráce EU v Gruzii

 

V prostorách velvyslanectví ČR v Tbilisi byl podpisem příslušných smluv dne 10. 11. 2021 zahájen projekt delegované spolupráce EU  „Posilování sociální ochrany v Gruzii“. Tento projekt ve výši 1 mil. Eur je financován z prostředků EU a v následujících dvou letech jej budou realizovat společně Česká rozvojová agentura  a Expertise France (EF). Jedná se o vůbec první projekt delegované spolupráce EU v Gruzii, na němž se bude ČRA spolupodílet.

Před podpisem příslušných dohod vystoupil velvyslanec ČR P. Mikyska, dále hovořili velvyslanec Francie Diego Colas, zástupce Delegace EU Catalin Gherman a rovněž náměstkyně ministra pro vnitřně vysídlené osoby z okupovaných území, práce, zdravotnictví a sociálních věcí paní Tamila Barkalaia (která svým otevřeným a profesním přístupem zásadně přispívá k nutným změnám v sociální oblasti v Gruzii). Po úvodních proslovech následovala prezentace projektu zástupci ČRA a EF.

Všichni řečníci potvrdili význam projektu, který má zásadně přispět k tolik potřebné sociální reformě v zemi a který doplňuje běžící či plánované intervence donorů, např. ČRA, Francouzské rozvojové agentury či WHO. Velvyslanec Mikyska zdůraznil rovněž význam dialogu se všemi aktéry a zapojení občanské společnosti v průběhu přípravy legislativních změn. Podtrhl rovněž význam koordinovaného úsilí donorů v rámci Team Europe (TEI), jehož je právě tento projekt dobrým příkladem.

 

Velvyslanectví ČR zveřejnilo svůj příspěvek na facebooku,

o události rovněž informoval anglicky psaný Messenger (příloha).

Messenger (PDF, 754 KB)

.