Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt „.pepper..field“ podpořený ČRA získal prestižní ocenění

 

Úspěšný podnikatelský počin, který zároveň naplňuje Cíle udržitelného rozvoje (SDGs)  vznikl v roce 2018 letos získal řadu prestižních kulinářských ocenění jako například Golden Fork (UK) nebo nyní Great Taste. Projekt  .pepper..field je založen na principu Fairtrade. Představuje pomoc, ve formě zajištění zaměstnání a výdělku pro více něž 200 rodin z kambodžského regionu Kampot. Většina těchto rodin používá peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Také se zavazujeme vracet část zisku zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.

Kampotský pepř

Kampotský pepř

 

V roce 2020 společnost Cambodian dodala do Kambodže s přispěním Programu B2B České rozvojové agentury sušičku a vakuovačku českých firem Imatech a Sušárny Konel a také deset menších balících jednotek od pardubické firmy VAC-STAR CZ. Dovezená technologie umožňuje kambodžským pěstitelům dokonalé vysušení a vakuování produkce, a tím zvýšení její kvality a trvanlivosti. Suroviny od farmářů nakupuje česká společnost za plně oficiálně stanovené fairtrade ceny.

V rámci podpory projektu ze strany České rozvojové agentury došlo v listopadu 2020 během slavnostního předání českých vakuovacích zařízení drobným pěstitelům kampotského pepře k ocenění projektu za technologickou podporu a propagaci zeměpisného označení od ministra obchodu Kambodže, který se předávací ceremonie účastnil jako čestný host.

 

Více o projektu se dočtěte na webových stránkách ČRA ZDE.

.