Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rovné příležitosti a zapojení na trh práce pro osoby se změněnou pracovní schopností v Kambodži

 

Zapojení osob se zdravotním omezením na trh práce je problematické v řadě rozvojových zemí. Kambodža je v tomto směru postižena více, než okolní země, jako například Thajsko, nebo Vietnam. S překážkami se zde lidé se zdravotním omezením potýkají od malička. Nemají stejné možnosti vzdělání a rovněž v náborovém procesu bývají znevýhodňováni. S více překážkami se navíc potýkají ženy.

ČRA Logo

ČRA Logo

Projekt „Podpora zaměstnatelnosti a vzniku nových důstojných pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním postižením v Kambodži“, podpořený Českou rozvojovou agenturou, je zaměřen na zlepšení přístupu k pracovním příležitostem pro osoby se změněnou pracovní schopností.

Aktivity směřují na vzdělávání k získání potřebných kompetencí pro uplatnění na trhu práce případně na založení vlastního podnikání ale rovněž na potřebné změny nutné pro inkluzivnější přístup ze strany zaměstnavatelů.

Realizátor projektu, společnost ČlověkVtísni na projektu spolupracuje s místní státní správou - Ministerstvem sociálních věcí, veteránů a mládeže (MoSVY), Ministerstvem práce a odborného vzdělávání (MLVT), dále se zástupci soukromého sektoru a s nestátními neziskovými společnostmi Cambodian Disabled People’s Organizations a Agile Development Group.

 

Více o projektu se můžete dočíst na webu ČRA ZDE

 

Česko v minulosti úspěšně podporovalo začleňování dětí se zdravotním omezením do základního vzdělávání. Postupně byla působnost rozšířena též na profesní vzdělávání. Pod odkazem níže naleznete vyhodnocení projektu zaměřeného na základní vzdělávání:

EVALUACEKambodža

.