Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyhlášení výzvy k programu Záruka ZRS

 

Dne 8. dubna 2019 vyhlásila Českomoravská záruční rozvojová banka výzvu pro předkládání projektů v rámci nového programu Záruka ZRS. Program připravilo Ministerstvo zahraničí ve spolupráci právě s ČMZRB. Jeho cílem je snížit riziko investování v rozvojových zemích a usnadnit vstup českých aktérů na tyto trhy.
 

Program nabízí záruku ČMZRB až do výše 50 % jistiny komerčního úvěru na investiční aktivity v rozvojových zemích. Stimuluje tím banky k ochotnějšímu půjčování a firmy k rizikovějšímu investování. Podmínkou podpory je udržitelnost investice a její konkrétní rozvojový dopad v zemi realizace. Tím je např. zvyšování místní zaměstnanosti či předávání know-how a technologií. Kromě rozvojových přínosů přináší program i nové příležitosti pro české firmy, jak se etablovat v rizikovějších teritoriích.

Rozpočet programu je v letošním pilotním ročníku 50 mil. Kč. Příjem žádostí o bankovní záruky bude zahájen 15. 4. 2019. Více informací lze najít na https://www.cmzrb.cz/podnikatele/zaruky/zaruka-zrs/?rc.

 

.